گولدن گلوب بهترین سریال 2012 به Homeland رسید که تم اون آش شله‌قلم‌کاریه از سیا و تروریسم و اسلام و مردان سیاست ایالات متحده و چیزهایی که مخاطب عام امریکایی احتمالن قبل از دیدن سریال ازشون زیاد سر در نمیاره ولی بعد از دیدن سریال خوشبختانه دیگه کاملن ازشون سر در نمیاره…، چیزایی که بلد بوده هم گند خورده بهش…، و البته فکر می‌کنه چیز یاد گرفته!

داستان حول یک مامور ارشد سیا (Claire Danes) و یک گروهبان تازه آزاد شده از دست مثلن شما فکر کن القاعده می‌چرخه. گروهبان عزیز با پذیرایی گرم نظامی‌ها و سیاستمداران به آغوش وطن بر می‌گرده ولی نگو رفیقمون تو زمان اسارت به دین اسلام گرویده و الان دیگه شده یه تروریست تموم عیار و آلت دست عناصر تندرو!
در حاشیه‌ی داستان، اسرائیل قهرمانانه به ایران حمله می‌کنه که اگرچه باعث میشه کمی خشم مسلمانان خاورمیانه برانگیخته بشه و کمی دست به تظاهرات محدود جلوی سفارتخونه‌ها بزنن، ولی عوضش ایران مث بچه‌های خوب و حرف گوش‌کن دست از فعالیت‌های هسته‌ایش بر می‌داره و همچین مسواک زده و جیش کرده تن به مذاکرات سازنده میده.
از من بپرسید، میگم یکی از بزرگترین ضعف‌های این سریال بازی (یا بازی گرفته شده از) خانوم Claire Danes  هستش که عین زن‌های هنرپیشه‌ی وطنی تو این سریال‌های ماه محرمی و ماه رمضونی، هر 5 دقیقه یه بار، باید بغض کنه و بزنه زیر گریه. پس تبعن ایشون هم امسال برنده‌ی بهترین هنرپیشه‌ی زن سری‌های تلوزیونی شدند که کلکسیون* تکمیل بشه.

*بقیه‌ی کلکسیون… اگه هنوز خبر نشدین… همانا جوایز بهترین کارگردانی و بهترین فیلم سال بود که هر دو به «آرگو» تعلق گرفت.

 

Advertisements